Porozmawiajmy o wsparciu dla Planety.

“Halo Ziemia”

Kontakt

Kontakt z organizatorem Kampanii ekologo4planet.eu – redakcją portalu Ekologo.pl 

Redakcja Ekologo.pl

Wydawca serwisu: Remarco Waliczek SJ
ul. Zofii Kossak-Szatkowskiej 8/30
43-400 Cieszyn, Polska.
NIP: 5482673348

Osoby odpowiedzialne:

Mateusz Waliczek – redaktor Ekologo.pl
kom. +48 509 694 441
mail: hello@remarco.eu

 

Na czym polega kampania ekologo4planet.eu?

  • Pomagamy w usprawnianiu procesu odzyskiwania surowców wtórnych do recyklingu / upcyklingu. 
  • Dzięki Partnerom kampanii, tworzymy i publikujemy w portalu ekologicznym ekologo.pl oraz w innych mediach internetowych treści edukacyjne. Promujemy postawy pro-ekologiczne wśród społeczności lokalnych.
  • W mediach społecznościowych i innych mediach internetowych o zasięgu lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim – po pierwsze – edukujemy w zakresie gospodarowania odpadami – po drugie – promujemy troskę o Planetę – i po trzecie – promujemy naszych Partnerów, dzięki którym natura ma się lepiej.
  • Razem z Partnerami organizujemy sieć miejskich zgniatarek do plastikowych butek i puszek aluminiowych. Punkty segregacji i zgniatania są ważnym elementem kampanii, ponieważ są jednocześnie nośnikiem promocji postaw pro-ekologicznych oraz źródłem cennej wiedzy dla społeczności lokalnych. 

FAQ

Jak pomagacie w usprawnianiu procesu odzyskiwania surowców wtórnych?

Gdy dołączysz do kampanii ekologo4planet.eu, publikujemy newsy na ten temat. Promujemy newsy na Facebook wśród lokalnej społeczności, aby poruszyć temat odzyskiwania surowców wtórnych.

W wybranym przez Was miejscu umieszczamy Eco-Billboard – miejską zgniatarkę do plastikowych butelek z funkcją grywalizacji i mierzenia skuteczności promocji troski o naturę. Eco-Billboard jest jednocześnie nośnikiem promocji postaw pro-ekologicznych oraz źródłem cennej wiedzy na temat gospodarowania odpadami dla społeczności lokalnej.

 

Jakie treści edukacyjne i promocyjne tworzycie?

Staramy się w prosty sposób przedstawiać cenną wiedzę na temat racjonalnego gospodarowania odpadami w domu, w firmie, w mieście czy regionie. Śledzimy aktualne informacje oraz rezultaty stosowanych rozwiązań.

Tworzymy materiały prasowe, infografiki, materiały wideo, którymi chcemy edukować i inspirować do troski o Planetę.

 

Jak wygląda grywalizacja w kampanii ekologo4planet.eu?

Tego nie możemy zdradzić w szczegółach, bo to niespodzianka, którą przedstawimy wiosną 2021 roku. Możemy tylko powiedzieć, że za każdym razem, gdy zgnieciemy butelkę lub puszkę, pojawi się niespodzianka. Każdy Eco-Billboard jest unikatowy i może zawierać nadruk dzieła sztuki młodej lokalnego artysty.

Efekty grywalizacji, a tym samy wskaźniki skuteczności promocji możemy mierzyć i przedstawiać Partnerom w raportach.

 

Jak promujecie postawy pro-ekologiczne w lokalnych społecznościach?

Materiały prasowe i edukacyjne publikujemy na stronie ekologo4planet.eu w portalu ekologicznym ekologo.pl oraz w innych portalach internetowych lokalnych, regionalnych oraz ogólnopolskich.

Prowadzimy aktywne działania i kampanie promocyjne w mediach społecznościowych skierowane do lokalnych społeczności.

Jak promujecie moje logo?

W ramach Twojego udziału w kampanii opublikujemy:

Twoje logo na liście Partnerów na stronie ekologo4planet.eu
4 publikacje na stronie ekologo4planet.eu
4 publikacje w portalu ekologicznym ekologo.pl
4 lokalne kampanie promocyjne na Facebook
Twoje logo na Eco-Billboardach 
+Twoje mniejsze logo na Eco-Billboardach 10 kolejnych Partnerów

Dodatkowo możemy rozszerzyć Twoją promocję o publikacje w innych portalach internetowych lokalnych, regionalnych oraz ogólnopolskich, a także dedykowane kampanie na Facebook oraz wydarzenia i akcje.

Jak dokładnie wyglądają miejskie zgniatarki?

Eco-Billboardy – czyli miejskie zgniatarki do plastikowych butelek autorstwa Pana Romana (naszego partnera) mają kształt … butelki. Wysokość ok. 1,6m, średnica ok. 0,8 m. Nadruk z treściami edukacyjnymi i promocją troski o Planetę. Poglądowe zdjęcie zgniatarki znajdziesz tutaj.

 

Czy mogę dołączyć do kampanii z większą ilością miejskich zgniatarek (Eco-Billboardów)?

Tak. Podczas rejestracji możesz wybrać liczbę Eco-Bilboardów, które chcesz użyć w Twojej kampanii. Możesz zamówić kampanię z 1-32 Eco-Billboardów. W przypadku większego zamówienia prosimy o kontakt.

Kto jest odpowiedzialny za zebrane odpady?

Twoje zebrane odpady należą do Ciebie. Możesz je bez problemu oddać do recyklingu, ponieważ są posegregowane i starannie zgniecione. Na naszych stronach internetowych znajdziesz cenne informacje na temat gospodarowania odpadami. Jeżeli masz problem z oddawaniem surowców wtórnych, skontaktuj się z nami, a na pewno pomożemy.

Wszyscy razem dla Planety!

Aby natura miała się
 lepiej już dziś!

Podziel się ze światem dobrymi praktykami, aby natura miała się lepiej!

Wypełnij formularz i podziel się z nami dobrymi praktykami, które stosujesz, aby natura miała się lepiej. Najlepsze wybrane praktyki opublikujemy bezpłatnie w portalu ekologicznym ekologo.pl, aby podzielić się ze światem.

7 + 6 =